Žuti kartoni: Ćaić, Guliashvili (Velež), Popara (Sloga Doboj)

Strijelci: 1:0 Guliashvili (30′)

Velež: Hadžikić, Oreč (od 23′ Vehabović), Zvonić, Hrkać, Šturm, Mlinarić (od 64′ Suljić), Čaić (od 76′ Šikalo), Pršeš, Guliashvili (od 76′ Peco), Džafić, Haskić (od 64′ Dino Halilović).

Sloga Doboj: Šćekić, Varga, Grabež, Milanović, Perković, Redžić, Popara (od 65′ Božićković), Kvesić, Mrzić (od 46′ Veselinović), Predragović (od 65′ Dujaković), Mrkaić.

Velež je pobjedom protiv Sloge Doboj napravio krupan korak ka fudbalskoj Evropi, dok su gosti zabilježili četvrti uzastopni poraz.

Fudbaleri Veleža dobro su započeli utakmicu sa Slogom Doboj i već u 2. minuti u šansi se, poslije kornera, našao Zvonić, ali nije dobro zahvatio loptu.

Potom je u prilici bio Guliashvili, čiji udarac brani golman Šćekić.

U 18. minuti, Haskić je petom uposlio Pršeša, čiji šut završava iznad prečke.

U 23. minuti, povrijedio se Oreč, pa je Klafurić u igru uveo Edu Vehabovića.

Terensku inicijativu Velež je krunisao golom u 30. minuti. Dosuđen je slobodan udarac na dvadesetak metara od gola gostiju, Guliashvili je snažno šutirao, lopta je pogodila nekog u živom zidu gostiju, prevarila golmana i završila u mreži – 1:0.

Gosti su prvi put zaprijetili u 37. minuti i umalo nisu izjednačili. Poslije centaršuta Kvesića, loptu je glavom zahvatio Grabež, a Hadžikić sjajno interveniše i vadi loptu ispod same prečke.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme, prilika za Velež, ali šut Šturma iz slobodnog udarca završava iznad prečke.

U 55. minuti, dosuđen je slobodan udarac za goste. Veselinović je šutirao, lopta se našla u mreži, ali je sudija Halkić zbog ofsajda poništio gol, uz dosta protesta gostujućih fudbalera.

Velež ima terensku inicijativu, igra se odvija na polovini gostiju, ali nema promjene rezultata.

Tri minuta prije kraja regularnog toka utakmice, sreća je bila na strani Veleža. Poslije kornera, jedan od igrača Sloge pogodio je stativu.

Utakmici na stadionu Rođeni prisustvovali su novi selektor fudbalske reprezentacije BiH Sergej Barbarez i direktor reprezenatcije Emir Spahić.