Strijelci: Oliveira 1’, Čataković 62, Hasić 90+3’

Pomoćne sudije: Arnel Novalić, Nebojša Žugić.

Žuti kartoni: Mustafić, Matanović, Radović, Iliev (Sarajevo), Džafić, Suljić, Pršeš, Zvonić (Velež).

SARAJEVO: Iliev, Matanović, Čataković (Mehmedović), Oliveira (Kyeremeh), Beganović, Soldo, Kapetanović (Radović), Čelik, Anđušić (Hasić), Đuričković, Mustafić (Julardžija).

VELEŽ: Hadžikić, D. Halilović (Šikalo), Zvonić, Hrkać, Šturm, Pršeš, Čaić (E. Halilović), Vehabović, Suljić, Peco (Mlinarić), Džafić (Haskić).

Fudbaleri Sarajeva pobijedili su na Koševu ekipu Veleža sa 3:0, u derbi susretu 29. kola WWin lige Bosne i Hercegovine.

Sarajevo se ovom pobjedom učvrstilo na četvrtoj poziciji na tabeli, te se vratilo u borbu za treću poziciju s obzirom na to da sada ima četiri boda zaostatka za večerašnjim protivnikom.

Domaći tim poveo je već u prvoj minuti golom Oliveire, koji je iskoristio dodavanje Čatakovića i sa nekoliko metara poslao loptu u gol.

Nakon asistencije na početku susreta, Čataković se mogao upisati u stijelce u 24. minuti, kada je izašao sam pred Hadžikića, koji je bravurozno odbranio njegov šut.

Ali, Čataković je u 63. minuti uspio zatresti mrežu, kada je rezantnim udarcem s ivice šesnaesetrterca pogodio za 2:0.

Velež je mogao smanjiti zaostatak u 81. minuti, kada je Kapetanović faulirao Mlinarića u šesnaestercu, a sudija pokazao na bijelu tačku, a udarac Hrkača sa 11 metara odbranio Iliev.

U sudijskoj nadoknadi u strijelce se upisao i Hasić, koji je pogodio za konačnih 3:0 i ubjedljivu pobjedu Sarajeva.