Žuti kartoni: Surdanović, Jurilj (Zrinjski)

Strijelac: 0:1 Mulahusejnović (33′)

Velež: Hadžikić, Oreč, Halilović (od 78′ Haskić), Pršeš (od 60′ Lauš), Hrkač, Mlinarić (od 78′ Lohan), Šturm, Jevtović (od 60′ Šarić), Vehabović (od 72′ Museliani), Mehremić, Milak.

Zrinjski: Marić, Barišić, Mašić, Ćorluka, Mulahusejnović (od 85′ Jurilj), Malekinušić (od 63′ Ćuže), Savić (od 63′ Ivančić), Surdanović, Topić, Ćavar (od 90′ Mlinar), Tičinović.

Zrinjski nastavlja pobjedonosni niz i večeras je slavio protiv Veleža u gradskom derbiju

Jaka kiša, koja je počela padati od početka gradskog derbija u Mostaru, spriječila je igrače i Veleža i Zrinjskog da pruže ljepšu igru, a gosti su na kraju prvog poluvremena otišli s golom prednosti.

Početak utakmice pripao je Zrinjskom, koji ima veći posjed lopte i oni su prvi zaprijetili u 3. minuti, kada je šutirao Savić, a lopta otišla pored stative..

Velež je prvi put zaprijetio u 23. minuti, kada je, poslije kornera, Hrkać glavom poslao loptu iznad prečke.

Četiri minuta kasnije, lijep solo prodor Oreča, ali je njegov šut otišao iznad prečke.

I, onda, u 33. minuti, Zrinjski dolazi u vođstvo. Surdanović je centrirao s lijeve strane, pred golom Veleža najviši je bio Mulahusejnović, lopta je pogodila stativu, udarila u leđa golmana Hadžikića i završila u mreži – 0:1.

Minut prije kraja prvog poluvremena, Topić je šutirao sa 18 metara, ali je Hadžikić bio na mjestu.

Drugo poluvrijeme bilo je znatno siromašnije od prvog, igra se uglavnom odvijala između dva šesnaesterca-

Velež je zaprijetio u 48. minuti, kada je Halilović šutirao pravo u dobro postavljenog golmana Marića.

U 72. i 77. minuti, pokušali su Mlinarić i Lauš, nema opasnosti po gol Zrinjskog.

Potom je dva puta, u 84. i 88. minuti, pokušao Oreč, ali je oba puta Marić bio na mjestu.

U 90. minuti, Zrinjski je izveo opasan kotranapad, loptu je prihvatio Ćuže, koji je pogodio samo vanjski dio mreže.