FK Radnik Bijeljina – FK Velež Mostar 4:3

Gradski stadion – Bijeljina
Gledalaca: 1800
Glavni sudija: Dragan Todić (Doboj)
Strijelci: 1:0 Pantelić (4′), 1:1 Tino Blaž Lauš (12′), 1:2 Halilović (17′), 2:2 Mehanović (45+1′), 3:2 Krajišnik (pen 55′), 4:2 Janjić (69′), 4:3 Haskić (81′)
Žuti kartoni: Krajišnik, Jovanović (Radnik), Hrkać, Mehremić, Ribić, Vehabović (Velež)

FK Radnik Bijeljina: Lakić, Amidžić, Da Silva (Da Cruz 72′), Janjić, Jovanović (Antonijević 62′), Krajišnik, Maričić (Subašić 89′), Mehanović (Santrač 89′), Pantelić, Vasić, Veljkić (Pekarić 62′).
Trener: Velibor Đurić

FK Velež Mostar: Hadžikić, Oreč, Halilović, Hrkač, Mlinarić (Haskić 79′), Lohan, Šturm, Vehabović (Jevtović 72′), Mehremić (Savić 79′), Milak (Šikalo 64′), Lauš (Šarić 64′)
Trener: Samir Merzić

U utakmici punoj preokreta, u okviru 4. kola WWin lige Bosne i Hercegovine odigranoj na Gradskom stadionu u Bijeljini, Rođeni su ubilježili poraz od ekipe Radnika rezultatom 4:3.

Domaći su rano došli u prednost, da bi se naši momci brzo konsolidovali i golovima Lauša i Halilovića preokrenuli rezultat za 1:2. Igrala se sudijska nadoknada prvog poluvremena kada napadač gostiju Mehanović lijepim pogotkom donosi izjednačenje domaćinu, te se rezultatom 2:2 otišlo na pauzu.

U drugom poluvremenu vidjeli smo još tri pogotka. Prvo je, nakon asistencije VAR-a dosuđen jedanaesterac kojeg je u gol pretvorio Kajišnik, da bi desetak minuta kasnije Janjić postigao još jedan pogodak. Deset minuta pred kraj utakmice Nermin Haskić, tek par minuta nakon što je ušao u igru, smanjuje vodstvo i postiže pogodak za 4:3. Do kraja utakmice Rođeni su pokušavali doći do gola golmana Lakića, ali bez uspjeha tako da je rezultat ostao 4:3.

Priliku da osvoje nova tri boda i vrate se na pobjednički kolosijek Rođeni imaju već narednog vikenda kada ćemo na stadionu „Rođeni“ ugostiti ekipu Igmana iz Konjica.