Glavni sudija: Aleksandar Njegomirović (Prnjavor)
Strijelci: Bagarić AG (9′), Mlinarić (53′)
Žuti kartoni: Pranjić, Senić (Široki Brijeg), Vehabović, Savić, Šturm, Hadžikić (Velež)

NK Široki Brijeg: Tomić, Pranjić, Prusina (Matić M. 77′), Senić (Vučur 51′), Kožulj, Bagarić, Kpan (Kolarić 66′), Iličić (Matić F. 77′), Musa, Ćavar, Stanić (Jelavić 66′)
Trener: Toni Karačić

FK Velež Mostar: Hadžikić, Oreč, Halilović, Hrkač (Savić 86′), Mlinarić, Lohan, Šturm, Vehabović (Mujan 72′), Mehremić, Milak, Lauš (Jevtović 67′)
Trener: Samir Merzić

U susretu trećeg kola Wwin lige BiH, Velež je večeras u Širokom Brijegu savladao istoimenog domaćina rezultatom 2:0.

Uoči ovoga susreta, domaći fudbaleri izjavljivali su da s nestrpljenjem očekuju povratak na Pecaru nakon desetomjesečnog izbivanje zbog zamjene travnjaka.

Međutim, Širokobriježani su pružili blijedu igru protiv gostiju iz Mostara, koji su čak tražili odgađanje ove utakmice zbog viroze koja je poharala “Rođene”.

Ipak, utakmica nije odgođena, Velež je zaigrao u najjačem sastavu i na kraju došao do zaslužene pobjede zahvaljujući autogolu Ilije Bagarića u 9. minuti i golu Mihaila Mlinarića u 53. minuti.

Za Velež su ovo bili prvi bodovi u novoj sezoni.

U narednom kolu Velež će igrati protiv Radnika u Bijeljini.