FK Velež - NK GOŠK Gabela 3:3 (1:1)

Strijelci: Mlinarić 3', 90+3' Guliashvili 47' za Velež, Hasukić 32', 89', Ikić 48' za GOŠK

FK Velež: Hadžikić, Oreč, Halilović, Pršeš, Guliashvili, Suljić, Mlinarić, Šikalo, Šturm, Vehabović, Gholami.

NK GOŠK: Vasilj, Čoko, Šuta, Skorup, Hasukić, Bradara, Miličević, Čajić, Batarelo, Gogić, Marasović.

Počelo je odlično za Velež. U trećoj minuti za 1:0 pogodio je Mlinarić. Velika prilika za Velež u 12. minuti, Suljić šutirao, Šuta u posljednji trenutak blokira i spašava goste.

Nova velika prilika za Velež u 23. minuti, Mlinarić je šutirao, a Vasilj sjajno odbranio.

Nakon prilika za Velež, majstorija Hasukića u 32. minuti. Fudbaler GOŠK-a postigao je autogol za poravnanje na 1:1, što je bio i rezultat prvog poluvremena.

U nastavku otvaranje za poželjeti za neutralne gledaoce, dva brza gola na obje strane.

Guliashvili je prvo u 47. minuti na asistenciju Šturma pogodio za 2:1, a minut kasnije uzvraća Ikić i pogađa za 2:2.

Nakon toga bilo je prilika pred oba gola, propustili su i domaći i gosti neke dobre šanse.

U finišu utakmice gol gostiju i hladan tuš na Areni Rođeni. Hasukić je u 89. minuti postigao svoj drugi gol za vodstvo GOŠK-a od 2:3.

Ipak, Velež je poraza spasio Mlinarić svoji drugim golom na utakmici za konačnih 3:3 u trećoj minuti sudijske nadoknade vremena.

Odličan meč u Modriči odigrali su Sloga Meridian i Široki, a utakmica je završila rezultatom 2:3 za goste sa Pecare koji su do gola došli s igračem manje.

Pranjić je u 70. minuti dobio crveni karton, a Bagarić je pogodio za pobjedu od 2:3 u 78. minuti utakmice.

Velež je remijem protiv GOŠK-a osigurao treće mjesto i ostao neporažen na domaćem terenu.

Ekipa Veleža odigrala je jednu fantastičnu utakmicu u okviru 32. kola WWin lige Bosne i Hercegovine protiv GOŠK-a a na kraju utakmica je završena sa 3:3.

Ekipa Deana Klafurića je tako uspjela da završi sezonu bez poraza na domaćem terenu, što je fantastičan uspjeh. Zbog toga što igraju posljednje kolo u gostima upravu gol u posljednjim minutama ove utakmice donio je ovaj satus ekipe koja nije poražena na domaćem terenu u sezoni 2023/24 u okviru WWin lige BiH.

Još jedan uspjeh za tim iz Mostara je vezan za ovu utakmicu, a to je da su završili na trećoj poziciji sada i zvanično, pošto ekipa Sarajeva više nema ni matematičke šanse kako bi stigli Rođene.

Tim Veleža je tako uspio da ostvari ponovljeni najbolji plasman u okviru prvenstva Bosne i Hercegovine od kako je Bosna i Hercegovina postala suverena i samostalna država. Pošto ekipa Veleža još nije bila na prve dvije pozicije.