Stadion: JU Gradski stadion Tušanj - Tuzla

A1: Ilinčić Goran (Prijedor), A2: Makarić Bojan (Bijeljina)
Delegat: Ćibić Dragan (Banja Luka)
Posmatrač suđenja: Stankić Predrag (Bijeljina)

TUZLA CITY: Lolić, Delimeđac, Rizvić, Garčević, Redžić, Osmić, Sakić, Fehrić, Husić, Husejinović, Ćosić.

VELEŽ: Duka, Zvonić, Halilović, Mlinarić, Peco, Šikalo, Domić, Vehabović, Gholami, Kuko, Bešić.

U prvoj utakmici posljednjeg kola Win Lige Bosne i Hercegovine, fudbaleri Veleža su na stadionu Tušanj savladali Tuzla City ubjedljivim rezultatom 5:1.

Od početka, Velež je dominirao, jer su se domaći odlučili da u početni sastav uvrste četiri debitanta i osam igrača mlađih od 21 godine.

S druge strane, i Dejan Klafurić je kombinovao, ali su u timu bili igrači koji su imali značajnu ulogu u prvenstvu.

Do 31. minute i vođstva Veleža vidjeli smo niz dobrih prilika za Mostarce. U 31. minuti, za vođstvo je pogodio Mihale Mlinarić.

Isti igrač povisio je na 2:0 u 38. minuti utakmice. S tim rezultatom završen je prvi dio utakmice.

Na početku drugog dijela, gol je postigao Emir Halilović, a za 4:0 za Velež pogodio je Tarik Šikalo u 55. minuti.

Počasni gol za domaće u 82. minuti postigao je Irfan Hadžić, a konačan rezultat u 89. minuti je postavio Mlinarić.

Velež je prvenstvo završio na trećoj poziciji, a Tuzla City na jedanestoj, što znači da će naredne sezone igrati u Prvoj ligi F BiH.