Strijelci: 1:0 Mlinarić (15′), 2: Haskić (67′)

Velež: Hadžikić, Hrkać (od 75′ Zvonić), Gholami, Šturm, Vehabović, Pršeš (od 64′ Dino Halilović), Mlinarić, Šikalo (od 64′ Ćaić), Suljić, Lohan (od 90 Peco), Haskić (od 75′ Džafić).

Posušje: Galić, Bekavac (od 87′ Bašić), Vrgoč (od 87′ Pavković), Brković, Kamenar, Stapić (od 61′ Bešlić), Marić, Hanuljak, Babić (od 87′ Begić), Lučić, Jenjić (od 46′ Petrović).

Velež je protiv Posušja, pred malim brojem gledalaca, golovima Mlinarića i Haskića obezbijedio igranje u Evropi.

Velež je odlično započeo utakmicu, njegovi igrači imali su punu terensku inicijativu, a u 9. minuti jedan iznenadan kontranapad umalo gostima nije donio rezultatsku prednost. Kamenar je uputio oštar šut, a Hadžikić nogom izbacuje loptu korner.

Bolju igru, Velež je krunisao golom u 15. minuti. Šturm je odlično prodro po lijevoj strani i ubacio u šesnaesterac gostiju. Na loptu je natrčao Mlinarić i poslao je iza leđa golmana Galića – 1:0.

U 23. minuti, lijepa akcija domaćih, kada je Haskić petom proigrao Vehabović, čiji šut zaustavlja prečka.

Pet minuta prije kraja prvog poluvremena, gosti opasno prijete iz brzog kontranapada. Loptu je zahvatio Kamenar, koji snažno šutira, a Hadžikić potvrđuje da je možda i najbolji golman u ligi, izbacivši loptu korner.

Početak drugog poluvremena, donio je, u 53. minuti, veliku šansu gostima. Hanuljak šutira iz neposredne blizine, a Hadžikić krajnjim naporom zaustavlja udarac. Šest minuta kasnije, u dva navrata Hadžikić fenomenalno spašava svoju mrežu, odbranivši udarce Brkovića i Petrovića.

Kazna za silne promaše, koštala je, u 67. minuti, goste i drugog gola. Ponovo je akciju započeo Šturm, dodao je do Haskića, koji sa desetak metara šalje loptu u mrežu – 2:0. Bio je to prvi gol Haskića poslije šest utakmice, u kojima nije bio strijelac.

Poslje primljenog gola, gosti kao da su se pomirili sa porazom, a Velež je rutinski završio utakmicu.

fotografije: Edina, portali